Kliimavõrgustiku liikmed
Kliimavõrgustikku kuulub 2022. aasta seisuga 36 liiget. Kui ka sinul tekkis mõte vabaühenduste kliimavõrgustikuga liituda, siis uuri lähemalt "Liitu" lehte ning täida sooviavalduse ankeet.
Võtame teiega peale ankeedi täitmist õige pea ühendust!
AKÜ esindab Eesti vabaühendusi, kes tegelevad arengukoostöö, maailmahariduse ja kestliku arengu teemadega.
BEF eesmärk on säästlik ja teadmistepõhine keskkonnahoid, mille saavutamiseks panustatakse igakülgselt keskkonnateadlikuse edendamisse.
BÜS arendab mitmekülgselt tulevasi bioteadlasi ning populariseerib teadust ühiskonnas.
Eesti Koostöö Kogu töötab välja poliitikasoovitusi ning kodanikuühiskonda edasiviivaid algatusi.
EMA kõneleb huvirühmade eest, kelle hääl pole seni meie metsandus- ja keskkonnapoliitiliste otsustajate kõrvu jõudnud.
ERL-i eesmärk on parandada Eesti keskkonna olukorda ja suunata meie ühiskonda rohelisele jätkusuutlikule mõtteviisile.
EVS jagab tõenduspõhist infot veganluse kohta ja seisab veganite huvide eest, et muuta veganite elu Eestis hõlpsamaks.
ELF kaitseb ohustatud liike ja nende elupaiku, Eestile omaseid loodusmaastikke ja kooslusi.
PKÜ kogub infot pool-looduslike koosluste kohta, kaitseb neid, organiseerib majandamist ning tutvustab laiemale ringile.
Stockholmi Keskkonnainstituut Tallinn
SEI Tallinn viib läbi rakendusuuringuid, kaasab sidusrühmadi ja arendab suutlikkust Läänemere ja Euroopa Liidu piirkonnas.
Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering
Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering harib enda liikmeid keskkonna, ühiskonna ja inimkonna teemadel.
Bioneer on rohelise elustiili portaal, mis edendab lugejate keskkonnateadlikkust ja jagab teavet, kuidas muutuda keskkonnasõbralikumaks.
RÖK aitab kaasa ökoloogilise maailmavaate, keskkonnahariduse ja säästva eluviisi arendamisele, eelkõige Ida-Virumaal.
EMÜ Keskkonnaüliõpilaste selts
EMÜ KÜS ühendab EMÜ keskkonnakaitsest huvitatud üliõpilased eesmärgiga tõsta Eesti noorte keskkonnatealikkust.
MONDO on Eesti suurim arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev organisatsioon.
Tartu Jaani Kogudus on nooruslik luterlik kogudus, kes lähtub oma ülesannetes EELK Jumala loodud elu pühaduse eest ning teenib kõlblust, õiglust ja rahu ühiskonnas ning üksikinimeste elus.
FFF Eesti korraldab meeleavaldusi kliimakriisi ja ökosüsteemide kokku varisemise teemal.
Teeme Ära SA on välja kasvanud kodanikuliikumisest, mis sündis 2008. aastal, kui 50 000 eestimaalast vaid viie tunniga kogu Eesti prügist puhtaks koristasid. Praegu tegeleb SA jäätmeteta majandamise (zero waste) põhimõtete propageerimisega.
Koosloodus tegeleb looduskaitset vajava metsa ja maa hankimisega ning selle hoidmisega, puude istutamise ja mitmekülgseks looduskoosluseks arendamisega ning pesakastide ülespanekuga.
MTÜ Niilusoo eesmärk on loodusliku mitmekesisuse ja liigirikkuse ning puhta elukeskkonna hoidmine ja edendamine Põhja-Viljandimaal.
Estwatch edendab õiglast, läbipaistvat ja kestlikku majandussüsteemi, uurides ja tuues esile ettevõtete ja avalike asutuste majandustegevuse mõju keskkonnale ja ühiskonnale.
Uuskasutuskeskus on sotsiaalne ettevõte, mille eesmärk on saata kasutatud asjad ringlusesse ning muuta uuskasutamine lihtsasti kättesaadavaks ja igapäevaseks kõikidele Eesti inimestele.
Paranduskelder loob oskuslikku, loomingulist ja tasakaalukat inimvõrgustikku, kes on eeskujuks ühiskonna rajamisel, mis on terve ning kus jäätmed on taaskasutatavad.
Päästame Eesti Metsad annab oma panuse, et metsade nelja peamise vääärtuse - ökoloogilise, majandusliku, kultuurilise ja sotsiaalse - vahel valitseks tasakaal.
Tartu loodusmaja on mitmekülgne, avatud ja sõbralik asutus. Meie missiooniks on kujundada loodushariduse kaudu keskkonnasõbralikku mõtteviisi nii laste, noorte kui täiskasvanute hulgas.
Loomus leiab, et loomade eestkoste peab olema osa keskkonna- ja kliimakõnelustest, plaanide ja arutelude pidamisest.
Eesti Keskkonnahariduse Ühing liidab inimesi, kes soovivad arendada koostöövõrgustikku ja tõsta keskkonnahariduse kvaliteeti.
Lipametsa külaseltsing
Lipametsa külaelu edendamine, elanike kaasamine külaelu ergastamisse ja igapäevane lubjakivikarjääri tegevusest tulenevate negatiivsete mõjudega tegelemine. Soovivad osa saada kliimateemade aruteludest ja ning vajadusel jagada ka omi kogemusi.
Purtse Jõe Arenduskeskuse eesmärk on Ida-Virumaal asuva Purtse jõe kui ajaloolise Lüganuse kihelkonna elusoone rolli taastamine kogu paikkonna arengu ja heaolu huvides. Arenduskeskus on korraldanud ka keskkonna- ja kultuurifestivali PurFest.
Teaduse ja Kultuuri Sihtasutus Domus Dorpatensise eesmärk on aidata kaasa ühiskonna arengule üsna laial skaalal.
MTÜ Tänu Loodusele eesmärk on loodusliku mitmekesisuse, liigirikkuse ja puhta ning inimväärika elukeskkonna säilitamine ja parendamine.